0216 331 13 52
info@metagrupmuhendislik.com
Ürünler

Kanal Tipi Fanlar VEB-KT

 • Genel Açıklama
 • Teknik Özellikler
VENTAS dikdörtgen ve kare kanal fanlar; egzoz aspiratörleri, taze hava vantilatörleri ve mutfak davlumbaz aspiratörleri olarak, yüksek verimli mühendislik çözümleri niteliğinde uygulamalarda kullanılmaktadır. Özel tasarımı ile sessiz ve ergonomik yapıdaki cihazlar ile hızlı ve kolay uygulama çözümleri yapılabilmektedir.

 VEB Hücreli Tip Kanal Fanlar

 • Plug fan teknolojisi ile yüksek verimli çalışma
 • Özel ses ve ısı izolasyonlu gövde
 • Modüler sistem
 • Harici bağlantıya uygun termik kontak ucu
 • Farklı filtreleme sınıfları ile kullanabilme imkanı
 • Yer değiştirilebilir paneller sayesinde esnek bağlantı yönü
 • Her açıda montaj yapabilme imkanı
 • Hız kontrolüne uygun
 • Opsiyonel aksesuarlar ile kullanabilme imkanı (Kanal tipi sulu batarya, kanal tipi elektrikli ısıtıcı, farklı filtre sınıflarında filtreler G4-F5-F7 vb.)
 • Geniş kapasite aralığı


Opsiyonel Aksesuarlar

Kanal Tipi Susturucular

VENTAS kanal tipi susturucular, yuvarlak kanal sistemi için VDS model olarak, dikdörtgen kanal sistemi için VDKS model olarak üretilmektedir. Tüm susturucu üretimleri uluslararası standartlara uygun olarak geçerli boyutlarda ve kulis sayısında yapılmaktadır. Dairesel susturucular standart yuvarlak kanal kesitlerinde, dikdörtgen kanal tipi susturucular ise projeye göre istenilen kanal kesitlerinde üretilebilmektedir. Tüm modeller, mevcut kanal sistemine minimum hava kaçağı sağlayacak şekilde hızlı ve kolay montaja uygundur. Ses sönümleme izolasyon malzemesi olarak, standart üretimimizde cam yünü, isteğe bağlı olarak taş yünü izolasyon kullanılmaktadır.

Kanal Tipi Elektrikli Isıtıcı

Kanal tipi elektrikli ısıtıcıları EMC 89/336/EEC direktifine uygun, EN 55014-1, EN 61000-3-2/3-3 standartlarına göre EMC testleri yapılarak üretilmektedir. Standart dairesel kanal kesit ölçülerinde, monofaze veya trifaze olarak imal edilmektedirler. Kanal tipi elektrikli ısıtıcılarda çift aşırı sıcaklık kesici emniyet termostatı bulunmaktadır.

Kanal Tipi Isıtıcı veya Soğutucu Sulu Batarya

Kanal tipi sulu bataryaları dikdörtgen veya dairesel kanal kesitlerinde yapılabilmekte olup, standart kapasitelerde üretildiği gibi isteğe bağlı olarak geçerli kapasitelerde de üretilebilir. Kanal tipi sulu batarya üniteleri cihaza entegre modül şeklinde konumlandırılabilecek hücre olarak dizayn edilmektedir. Üfleme ağızlarında uygulanabilecek şekilde kolaylıkla montaj ve bakımları yapılabilmektedir.

Kanal Tipi Filtre Hücresi

İstenildiği takdirde hem aspiratör olarak kullanımlarda, hem de vantilatör olarak kullanımlarda farklı filtre sınıflarında ki filtreler kullanılabilmektedir. Filtre kabinleri, cihaz kabinleri ile aynı boyutta ek kabin olarak üretilmekte ve direk cihaz ile birleşik çalışabilecek şekilde dizayn edilmektedirler. Opsiyonel olarak her model cihaz için kullanılabilmektedirler.

Hız Anahtarları

Tüm monofaze ve trifaze ürünlerimiz ile oransal kontrol sağlayabilen standart hız anahtarlarımız mevcuttur. İstenildiği takdirde trifaze ürünler için frekans invertörüde kullanılabilmektedir.